Konsolosluk İşlemleriniz Hakkında Tüm Bilgileri Sitemizde Bulabilirsiniz

Yurtdışına yapılacak olan seyahatler için gidilecek ülkenin yetkili konsolosluğunda işlemlerin yapılması gerekmektedir. Ülkemizden Almanya’ya farklı nedenlerle gitmeyi planlayan kişilerin Almanya konsolosluğu aracılığı ile vize işlemlerini yürütmesi önemlidir. Herhangi bir konsolosluk işlemi için o bölgeye hizmet veren konsolosluktan randevu alınması gerekir.

IDATA firması Almanya konsolosluğu Ankara ve diğer bölgelerdeki konsolosluklar tarafından başvuru merkezi görevi görmesi için yetkilendirilmiştir. Ancak başvuru öncesi ve başvuru anında yürütülmesi gereken işlemler için sitemizden bilgi almanızı öneriyoruz. Çünkü yapacağınız eksik bir işlem ya da hazırlayacağınız eksik bir belge nedeni ile işlemleriniz aksayabilmektedir.

Bugüne kadar 5000’den fazla kişiye hizmet veren vizekonsoloslugu.com sitemiz, Almanya konsolosluğu İstanbul bölgesi işlemleriniz için yapmanız gerekenlerin bilgisini vermektedir. Başvurularınızın sorunsuz olarak tamamlanmasını istiyorsanız, sitemizden destek alabilirsiniz. İzmir ve çevresinde yaşayanların vize işlemleri dâhil olmak üzere tüm konsolosluk işlemleri için Almanya konsolosluğu İzmir merkezine başvuru yapması gerekir. Başvuru için hazırlanması gereken dosya, belgeler ve tüm işlemler konusunda yardımcı olan sitemize telefonla ulaşabilir ve aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Bu sayede başvurunuzun aksama yaşanmadan halledilmesini sağlayacaksınız.