Birbirinden Güzel Örgü Modelleri

Günümüz modasında kullanılan örgü modelleri, geçmiş tarihi güzellikleri içerisinde barındırmaktadır. Yeni evlenen çiftlerin gelin sandıklarında, evlerde ve eşya sektöründe kullanılan bu ürünler, şık bir görsel tasarıma sahiptir. Arıca bu ürünler sayesinde, Anadolu’nun canlı kültürü korunmakta ve gelecek kuşaklara örf ve adetler aktarılmaktadır.

Örgü modellerikişilerin isteğine göre üretilmektedir. Yine ölçüler ve renk planı kullanıcı tarafından karar verilmektedir. Örgüler, daha çok ev kadınları tarafından tasarlanmaktadır. Yoğun bir emeğinin ürünü olan örgü bere modelleri, kış aylarında tercih edilmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelen bu ürünler, yeni trendlere de uygundur. Yani örgü modellerinde yapılan değişik tasarımlar, günümüz modasında da kullanılabilmektedir.

Örgü yelek modelleri ise, farklı şekillerde ve işlemeler ile tasarlanmaktadır.  Beden ve renk yine kullanıcının tercihine bırakılmaktadır. Özellikle örgüden üretilen yelek modelleri, evlerde giyinmektedir. Kişinin vücudunu sıcak tutan bu yelekler, mağazalarının özel ürünler bölümünde satışa sunulmaktadır.

Yine örgü atkı ve örgü eldiven modelleri, tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. İp parlaklığına göre değişen saydamlık, kullanıcıların göz zevkini aşılamaktadır.

Yoruma Kapalı.